Сходи з кварцового та натурального каменю у Львові

Переваги виробів з каменю

Відгуки про наші роботи

Каталоги кварцевого каменю

Накладні сходи (ступені) є гранітними плитами нестандартних розмірів, якими накривають заздалегідь підготовлені конструкції з металу, цегли або бетону. Застосовуються такі ступені як всередині, так і зовні приміщення. Плити бувають полірованими або термообробленими. 

На відміну від суцільних, накладні сходи встановлюють на вже готову металеву, бетонну або цегляну конструкцію у вигляді ступенів, облицьовуючи її.

Такий вид ступенів сформований з двох частин: проступи (горизонтальної плити) і підсходинки (вертикальної плити під проступою). Проте може скоадатись тільки з проступи, такий варіант застосовується в відкритих сходових маршах, дугових і гвинтових сходах.

Матеріали для виготовлення сходів

В залежності від використання та експлуатаційних умов для виготовлення накладних сходів вибирається вид каменю і порода.

Камені твердих порід

граніт габро граніт лабрадорит граніт
Граніт Габро Лабрадорит

Завдяки високим показникам, довговічності, міцності, волого-і морозостійкісті, низькому коефіцієнту стирання тверді породи каменів ідеально підходять для таких об'єктів:

 • торгові та розважальні центри, офіси, лікарні (тобто місця з високою прохідністю);
 • об'єкти, які піддаються значним перепадам температур, високій вологості, впливу сильних вітрів;
 • для приватних заміських будинків (внутрішні та зовнішні сходи).

Граніт - найтвердіший природній камінь, який добувають на території нашої країни. Оздоблення сходів гранітом надовго продовжить термін їх служби та гарантує безпеку використання. Це найкращий вибір, коли потрібна довговічність, міцність та надійність.

М'які породи каменю

мармур змійовик онікс
Мармур Змійовик Онікс

Високодекоративні камені м'яких порід найчастіше використовують в інтер'єрі. Показники твердості, стирання, морозостійкості у них нижчі, ніж у каменів твердих порід. Основні сфери застосування накладних сходів з м'яких порід природного каменю:

 • внутрішні сходи в приватних будинках і будівлях з невеликою прохідністю;
 • ванні кімнати, басейни і сауни.

Розміри накладних ступенів

Виготовляють накладні сходи індивідуально для готового об'єкту заміряючи його розміри або розраховуючи їх під конкретний проект. 

У переважній більшості випадків ступені мають такі розміри:
сходи розміриШирина проступи (B) - 30 ... 40 см (макс. 200 см).
Висота підсходинки (H) - 10 ... 20 см.
Довжина проступи без швів (L) - до 300 см.
Рекомендована товщина проступи і підсходинки - 0,2 або 0,3 см, в індивідуальних випадках можлива будь-яка товщина від 0,2 см і більше.

Також, потрібно враховувати, що чим довша деталь, тим більшою має бути її товщина. Природний камінь дуже міцний матеріал, проте не еластичний, тому при значній довжині і недостатній товщині його легко зламати.

Накладні сходи з плити

Такий вид накладних ступенів виробляють з модульної плити, через це розміри ступенів фіксовані, а на довгих ступенях буде більше швів. Проте, такі обмеження, компенсуються істотним зменшенням вартості (у порівнянні зі сходами під розмір) і кращими можливостями в підгонці при монтажі.

Типові розміри накладних сходів з плит:
сходи з плит розміриШирина проступи (B) - 30 ... 60 см.
Висота підсходинки (H) - 10 ... 20 см.
Довжина кожного елемента (L) - 30, 40, 50 або 60 см.
Рекомендована товщина проступи і підсходинки - 0,2 або 0,3 см, в індивідуальних випадках можлива будь-яка товщина від 0,1 см і більше. Найбюджетніший варіант накладних сходів з плит 30 × 60 см. 

Профіль торця ступені

Виступаюча частина проступи може мати різну форму - так званий торцевий профіль, який надає ступеням більш закінченого вигляду і захищає край проступи від відколів. Зазвичай торець проступи має ту ж фактуру поверхні, що і сама проступа. Але нерідко торець роблять полірованим, тоді як проступа може бути пиляною або термообробленою.

Фактура поверхні ступенів

Для внутрішніх сходів

Полірована фактура

Дзеркальна поверхня збільшує насиченість кольору і малюнку каменю, подовжує термін служби (на поверхні не затримуються волога і бруд).

Галузь застосування:

 • підсходинки для внутрішніх і зовнішніх сходів;
 • проступи на внутрішніх сходах;
 • проступи на зовнішніх сходах, але обов'язково зі смугами проти ковзання.

Лощена фактура

Гладка матова поверхня без видимих слідів обробки абразивним інструментом (тонка шліфовка), з добре вираженим кольором і малюнком каменю, але без дзеркального блиску.

Галузь застосування:

 • проступи на внутрішніх сходах;
 • проступи на зовнішніх сходах, але обов'язково зі смугами проти ковзання.

Такі фактури поверхні можна використовувати для внутрішніх сходів і сходів на вулиці, але обов'язково із засобами проти ковзання, інакше ступені будуть слизькими. Шліфована і пиляна фактура ідеально підходить для внутрішніх сходинок. Оздоблення сходів каменем фактурами надає їм естетично привабливий зовнішній вигляд.

Для зовнішніх сходів

Термооброблена фактура

Шорстка поверхня із яскраво вираженим протиковзким ефектом, дозволяє вдало комбінувати в обробці різні види каменю, виявляє природну кристалічну структуру. Висота рельєфу - до 5 мм.

Галузь застосування:

 • проступи на зовнішніх сходах, термообробка проступи є одним із способів протидії ковзанню.

Шліфована фактура

Матова поверхня володіє протиковзким ефектом і сприяє освітленню кольору.

Галузь застосування:

 • проступи на зовнішніх і внутрішніх сходах, протиковзкий ефект шліфування слабший ніж при термообробці.

Бучардована фактура

 • матова шорстка поверхня з вираженим протиковзким ефектом, висота рельєфу - до 2 мм.

Галузь застосування:

 • проступи на зовнішніх сходах, за протиковзким ефектом бурчардування аналогічне термообробці.

Такі фактури поверхні можна застосовувати для вулиць, вони надають сходам протиковзкі властивості. Найбільший ефект дають термооброблена і бучардована фактури, їх найчастіше використовують на зовнішніх сходах. Облицювання ступенів гранітом, оброблених таким чином, щоб поверхня була шорсткою, дозволяє забезпечити максимальну безпеку пересування.

Установка і монтаж ступенів накладних сходів

Встановлення накладних ступенів з природнього каменю вимагає специфічних професійних навичок, які дозволяють фахівцеві-облицювальнику оцінити конструктивні особливості об'єкта, властивості матеріалу, умови його експлуатації. Облицювання сходів гранітом або іншими породами натурального каменю вимагає наявності спеціального обладнання і вміння з ним працювати. Та певного творчого чуття.

Тому, ми наполегливо рекомендуємо звертатися до фахівців, які мають достатній досвід роботи з природним каменем. Камінь - це живий матеріал, і якщо дотримати всі тонкощі роботи з ним, відмінні гранітні або мармурові сходи будуть радувати Ваше око протягом багатьох років.

Виїзд для замірів і консультація

Робота з готовими виробами з натурального каменю або їх виготовлення передбачає проведення певних розрахунків і аналізу об'єкта. Тому наша компанія надає послугу - виїзд і консультація майстра. Досвідчені і висококваліфіковані фахівці виконають необхідні виміри будь-якої складності.

Звертаємо Вашу увагу, що виїзд майстра може бути замовлений і в тому випадку, якщо Ви тільки збираєтеся встановити виріб з каменю, але для цього ще нічого не готово. В такому випадку фахівець дасть Вам рекомендації щодо забезпечення основи під виріб, складе перелік робіт і попередній кошторис витрат. Це допоможе Вам остаточно визначитися з концепцією дизайну.

Залежно від виду та плану робіт, розрахунки можуть зайняти від декількох годин до декількох тижнів. Від складності розрахунків, так само залежить підсумкова вартість всієї послуги. Після попереднього обговорення бажаного виду робіт, ми напрацюємо план реалізації, який буде обов'язково погоджений з клієнтом.

ПРО КОМПАНІЮ ВЕЛИЧ КАМЕНЮ

Компанія «Велич Каменю» пропонує широкий вибір виробів з натурального та штучного каменю у Львові:

 • з італійського, іспанського, турецького, грецького, бразильського, португальського, китайського, індійського мармуру;
 • з українського, бразильського, турецького, китайського, індійського, норвезького граніту;
 • з кварциту Silestone, Caesarstone, Vicostone, Avant.

Ми гарантуємо індивідуальний підхід до кожного клієнта. Всі, навіть найсміливіші побажання та ідеї, будуть враховуватися при виробництві. У нас Ви знайдете кращі зразки виробів із каменю для будинку, котеджу, квартири, офісу, магазину, торгового центру чи адміністративної споруди.

Всі вироби ми виготовляємо на власному обладнанні, забезпечуючи повний контроль від стадії проектування та замірів до встановлення.

Ми будемо раді співпрацювати з дизайнерами, виробниками меблів, кухонь, архітекторами, будівельно-ремонтними компаніями.

Всі наші партнери гарантовано отримують:

 • камінь за спеціальними цінами;
 • знижки на всі виготовлені вироби;
 • довготривалу співпрацю.

Наша адреса: м. Львів, вул. Луганська, 10.

Контакти для замовлень та консультацій: тел. і viber (098) 185 50 60velych.kamenu@gmail.com.

© 2021 Велич Каменю. Всі права захищено